حوله خشک کن چیست؟

حوله خشک کن به‌عنوان نوعی رادیاتور، علاوه بر گرم کردن فضا به نحوی مطبوع، به‌خاطر ظاهر زیباتر خود نسبت به رادیاتورهای معمولی، المانی دکوری برای سرویس‌های بهداشتی نیز محسوب می‌شود. تاثیر طرز کار موتورخانه علاوه بر راه اندازی گرمایش از کف در اجرای این قابلیت نیز کاملا واضح می باشد.

طراحی بیشتر حوله خشک کن‌ها به‌صورتی است که این دستگاه‌ها به‌راحتی روی دیوار نصب شوند و فضای زیادی را اشغال نکنند. این روزها بسیاری از افراد خودشان این وسیله را در خانه نصب می‌کنند و به‌همین علت عباراتی همچون ارتفاع استاندارد حوله خشک‌کن، طریقه نصب حوله خشک‌کن بوتان و راهنمای نصب حوله خشک‌کن ایران رادیاتور به کرات مورد جستجو قرار می‌گیرند.

کاربرد حوله خشک کن چیست؟

حالا که می‌دانیم حوله خشک کن چیست، به سراغ کاربرد آن می‌رویم. در مقدمه اشاره کوچکی به این مورد داشتیم که این وسیله کاربردهای بیشتری علاوه بر خشک کردن حوله دارند؛ کاربردها و مزایای حوله خشک‌کن عبارت‌اند از:

در وهله اول، مهمترین کاربرد حوله خشک‌کن به‌عنوان یک وسیله گرمایشی، از حوله خشک‌کن برقی ایرانی گرفته تا انواع حوله خشک‌کن خارجی و سایر مدل‌ها که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، گرم کردن فضاست.
همانطور که از نام دستگاه هم مشخص است، یک مورد دیگر از کاربرد حوله خشک کن، استفاده از آن برای خشک کردن حوله‌ها، دستمال‌ها و لباس‌های کوچک است.
یک مورد جالب در کاربرد حوله خشک کن این است که این دستگاه می‌تواند با دمای مشخص و کنترل رطوبت فضا، از رشد قارچ‌ها و کپک‌ها به‌دلیل رطوبت جلوگیری کند.
طراحی زیبای انواع حوله خشک‌کن‌ (فارغ از کارایی‌شان) آنها را به یک وسیله دکوری زیبا نیز برای استفاده در دکوراسیون تبدیل می‌کند.
کاربرد و نحوه استفاده از حوله خشک کن به حمام و سرویس‌های بهداشتی محدود نمی‌شود، از این دستگاه می‌توان در ورودی ساختمان، اتاق خواب، انباری، زیرزمین و حتی آشپزخانه نیز استفاده کرد.
یکی دیگر از مزایای حوله خشک کن این است که می‌توان آن با هدف صرفه‌جویی در هزینه و انرژی به جای رادیاتورهای معمولی در اتاق‌ها و فضاهای کوچک نصب کرد.

READ  خرید پکیج بارلی مدل مون 28 هزار

انواع حوله خشک کن

حالا که بهتر متوجه شدیم حوله خشک کن چیست و چه کاربردی دارد، بد نیست نگاهی به مدل‌های آن نیز بیندازیم. مطمئنا با گشتی کوتاه در یک مرکز فروش حوله خشک‌کن دیده‌اید که این دستگاه چه مدل‌های متنوعی دارد. این وسیله‌های کاربردی و زیبا با توجه به جنس و نحوه عملکرد خود به چند دسته تقسیم می‌شوند:

1. انواع حوله خشک کن از لحاظ عملکرد

این وسیله2های گرمایشی از نظر نحوه عملکرد به 2 دسته نقسیم می‌شوند:

حوله خشک‌کن هیدرونیکی

حوله خشک‌کن هیدرونیکی یا حوله خشک کن آبی درست مانند یک رادیاتور فضا را با استفاده از جریان آب در لوله‌های خود گرم می‌کند. اگر قصد خریداری این مدل را دارید، حتما سیستم گرمایشی ساختمان را مدنظر داشته باشید.

حوله خشک‌کن الکتریکی

حوله خشک‌کن الکتریکی که به آن حوله خشک‌کن برقی نیز می‌گویند، جدا از سیستم گرمایشی ساختمان عمل کرده و به کمک المنت‌های برقی خود (خشک یا تر) فضا را گرم می‌کند. یک حوله خشک‌کن برقی ایرانی در این دسته قرار می‌گیرد.

2. انواع حوله خشک‌کن از لحاظ جنس

حوله خشک‌کن‌های موجود در بازار از نظر جنسی که دارند به 3 دسته کلی تقسیم می‌شوند:

حوله خشک‌کن شیشه‌ای

حوله خشک‌کن شیشه‌ای از شیشه‌های حرارتی ساخته شده و با بدنه‌ای شفاف، در طیف رنگی و مدل‌های بسیار متنوعی در بازار عرضه می‌شوند. این مدل نسبت به سایر خشک کن‌ها وزن کمتری دارد؛ و نصب آن نیز زمان کمتری می گیرد.

حوله خشک‌کن استیل یا حوله خشک‌کن فولادی

رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مدل حوله خشک کن، نوع استیل آن است که از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود. حوله خشک‌کن استیل وزن بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها داشته و نصب آن نیز به زمان بیشتری احتیاج دارد.

READ  معایب پکیج بارلی

حوله خشک‌کن آلومینیومی

حوله خشک‌کن آلومینیومی یکی از گزینه‌های مناسب در زمان خریداری این دستگاه و جستجو در مدل‌های حوله خشک‌کن برقی ایرانی، حوله خشک‌کن دیجی کالا یا مرکز فروش حوله خشک‌کن شهرتان است. این مدل علاوه بر وزن کمتر نسبت به مدل فولادی، قیمت مناسب‌تری نیز دارند.

علاوه بر این 2 دسته و مدل‌های آن، حوله خشک‌کن ها در مدل‌های ایستاده، دیواری و نصب شده به کف نیز در بازار موجود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه