خرید-رادیاتور-آلومینیومی

خرید رادیاتور آلومینیومی پره ای

یکی از روش های ایجاد گرما در محیط های مختلف نظیر آپارتمان ها، ادارات، فروشگاه ها استفاده از رادیاتور های گرمایشی و خرید رادیاتور آلومینیومی است. رادیاتور گرمایشی از طریق تابش و جابه جایی گرما را به محیط منتقل می کند، اساس کار رادیاتورها به این صورت است که آب ناقل حرارت در شوفاژ ها می باشد توسط یک سیستم حرارت مرکزی مانند موتورخانه، پکیج گرمایشی، بویلر گرم شده و از طریق لوله کشی به رادیاتور گرمایشی می رسد و به این طریق گرما به محیط انتقال می دهد.

این سری از سیستم های گرمایشی نوع اول شوفاژهای گرمایشی می باشند، این نوع رادیاتور به صورت پره ای ساخته شده که جنس پره های آن آلومینیوم بوده به همین دلیل دارای وزن سبک تری نسبت به شوفاژهای دیگر می باشد و هر کدام از پره ها دارای توان حرارتی است به تعداد چند پره از این رادیاتور یک بلوک گویند، این نوع شوفاژ های گرمایشی دارای طول عمر بالا و مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی می باشند.

چگونه برند مناسب رادیاتور آلومینیومی پره ای را انتخاب نماییم

امروزه بسیاری از شرکت ها شوفاژ با برند های متنوع و سطح کیفیت متفاوت در بازار تولید شده و به بازار عرضه می کنند. برای انتخاب و خرید رادیاتور آلومینیومی پره ای باید به موقعیت جغرافیایی، محل نصب، متراژ محل مورد نظر، میزان گرمادهی شوفاژ و همچنین تعداد پره ها و عرض آنها توجه نمود هرچه عرض پره ها بیشتر باشد گرما و حرارت بیشتری به محیط انتقال می دهند. برای خرید برند مناسب علاوه بر برند شرکت سازنده باید به گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده رادیاتور توجه کرد. این محصولات در برندهای مختلف از قبیل رادیاتور ایران رادیاتور، بوتان، بارلی، گرم ایران، ایران نوین تولید و در بازار موجود است. باید توجه داشت که مارک های معروف نیز به صورت تقلبی با کیفیت پایین تر و بدون گارانتی در بازار عرضه می شوند.

خرید-رادیاتور-آلومینیومی
خرید رادیاتور آلومینیومی

ساختار رادیاتور آلومینیومی پره ای

رادیاتور آلومینیومی پره ای به سه روش تمام دایکاست، اکسترود، دایکاست – اکسترود تولید می گردند. در روش دایکاست، هر پره از شوفاژ به صورت یکپارچه در قالب دایکاست تولید و بهم متصل می شوند و به صورت بلوک های 5 پره، 7 پره و 10 پره در بسته بندی قرار می گیرند و در هنگام نصب این مدل از رادیاتور گرمایشی می توان به تعداد پره ها اضافه یا کم کرد اما در روش اکسترود تعداد پره ها ثابت و غیر قابل تغییر می باشند در رادیاتورهای پره ای دایکاست اکسترود روش تولید تلفیقی از هر دو روش فوق می باشد، به این ترتیب که قسمت بالا و پایین هر پره به روش دایکاست تولید می گردد و قسمت وسط هر پره به روش اکسترود و سپس قطعه بالا، وسط و پایین به هم متصل می شوند.

مزایای استفاده از رادیاتور آلومینیومی پره ای

آلومینیوم قابل بازیافت بوده به همین دلیل رادیاتور آلومینیومی پره ای سازگار با محیط و هچنین سبک می باشد در صورت آسیب دیدن یا سوراخ شدن هر کدام از پره ها میتوان آنها را تعویض کرد همچنین می توان به تعداد آنها با توجه به موقعیت نصب کم یا اضافه کرد، این سری از سیستم های گرمایشی دارای ظاهری زیبا بوده و بدنه آن از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. این مدل رادیاتور سطح تبادل حرارت بیشتری با هوای اطراف دارد و گرمای بیشتری به محیط می بخشد. این نوع رادیاتورها برای نصب در محیط هایی که رطوبت دارند مناسب تر است که از بهترین آنها می توان به رادیاتور بوتان و بارلی اشاره کرد.

خرید-رادیاتور-آلومینیومی
خرید رادیاتور آلومینیومی

نصب و لوازم مورد نیاز رادیاتور آلومینیومی پره ای

شرایط نصب رادیاتور آلومینیومی پره ای که باید به آن توجه کرد این است. که برای چرخش بهتر هوا و بازدهی شوفاژ، اطراف آن باز باشد و در فاصله ی 5 سانتی متری از دیوار و 10 سانتی متری از کف اتاق نصب شوند و نکته ی دیگر که باید به آن توجه کرد اینکه از طریق جداره ها قبیل کف، سقف، درز پنجره ها تلفات حرارتی صورت می گیرد برای کاهش اتلاف انرژی و حرارت بهتر است رادیاتور را را زیر پنجره نصب نکنید تا مقداری از حرارت رادياتور صرف تلفات پنجره و جدارها شود پره های این سری از سیستم های گرمایشی در دو سایز 6 و 8 سانتی متری تولید می شوند و هرچه عرض پره بیشتر باشد رادیاتور از لحاظ ظاهری شکیل تر خواهد بود. برای افزایش عمر رادیاتور پره ای بهتر از شیر هواگیری اتوماتیک استفاده کنید تا عمل هواگیری به راحتی انجام شود.

روش محاسبه و انتخاب و خرید رادیاتور آلومینیومی پره ای بر اساس متراژ فضای مورد نظر

در رادیاتور آلومینیومی هر پره توان حرارتی مشخصی دارد. برای محاسبه تعداد پره های مناسب و ایده آل با ظرفیت مناسب برای محل مورد نظر باید متراژ ساختمان، شرایط جغرافیایی منطقه در نظر گرفته شود. برای محاسبه تعداد پره های رادیاتور آلومینیومی با توجه به موقعیت جغرافیایی، متراژ واحد مسکونی را در میزان بار حرارتی ( متر مربع بر ساعت ) ضرب میکنیم. میزان بار حراراتی برای هر متر مربع در مناطق معتدل 95 و برای مناطق سرد سیر 110، و به طور میانگین برای هر پره 8 سانتی متری 130 کیلوکالری توان حرارتی در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه