مشکلات و خرابی های متداول پکیج دیواری

در این مقاله به مشکلات متداول پکیج دیواری میپردازیم و راهکارهایی در این زمینه ارائه میدهیم .چند نمونه از مشکلات پکیج دیواری را در این مقاله نام بردیم با ما همراه باشید.

روشن نشدن یا خاموشی ناگهانی پکیج

روشن نشدن پکیج یا خاموش شدن ناگهانی میتواند به دلایلی مختلفی باشد که باید به ترتیب آنها را بررسی نمود :

برق

باید بررسی که دوشاخه دستگاه به برق وصل شده باشد و یا اگر از محافظ برق دارای کلید استفاده میکنید کلید آن در حالت روشن باشد. ممکن است به دلیل نوسانات برق و کم بودن ولتاژ ، کارکرد پکیج مختل شده باشد. به طور کلی برای جلوگیری از خرابی برد دستگاه و اختلال در کارکرد پکیج حتما از محافظ برق استفاده نمایید.

گاز

برای کارکرد پکیج باید گاز فشار مناسبی داشته باشد ، اگر فشار گاز پایین باشد دستگاه کار نخواهد کرد. اگر فشار گاز مناسب باشد ممکن است گاز ورودی به دستگاه به دستگاه تنظیم نباشد یا اینکه در مشیر آن گرفتگی وجود داشته باشد.

فشار پکیج

فشار دستگاه باید همیشه بین 1.5 تا 2 بار باشد و اگر کمتر از این مقدار باشد دستگاه کار نخواهد کرد که اگر کم باشد باید بوسیله ی شیر پرکن دستگاه آنها تنظیم نمود.

جرقه زن

ممکن است جرقه زن مشعل پکیج مشکل پیدا کرده باشد که در این صورت جرقه زده نشده و مشعل دستگاه کار نخواهد کرد.

اکسیژن

اگر هوای کافی برای سوختن در دستگاه به آن نرسد دستگاه بعد از مدتی خاموش خواهد شد که برای رفع این مشکل باید درپوش های کنار خروجی دودکش دستگاه را که بوسیله ی پیچ بسته شده اند باز کرد.

شیر ها و شیلنگ ها

برای کار کرد دستگاه باید شیر ها و شیلنگ های منتهی به دستگاه باز باشند و  اگر بسته باشند یا اگر رسوبات باعث بسته شدن آنها شده باشد دستگاه کار نخواهد کرد. برای این اینکه دستگاه کارکرد مناسبی داشته باشد و در صورت تشکیل رسوب مدت زمان زیادی بکشد تا شیر ها و شیلنگ ها کاملا کیپ شود ، بهتر است از شیر ها و شیلنگ هایی استفاده کرد که دبی آب بالایی دارند.

دودکش

ممکن است دودکش مکش کافی نداشته یا مسدود شده است که در این صورت سنسور دود دستگاه را خاموش میکند.

کاهش یا افزایش فشار پکیج

افت فشار دستگاه از مشکلات بسیار متداول پکیج میباشد که میتواند دلایل متعددی داشته باشد :

خرابی مبدل دستگاه

اگر دستگاه شما عمر بالایی دارد و در زیر دستگاه نشانه هایی از نشتی آب مشاهده میکنید احتمالا مبدل دستگاه سوراخ شده است که باعث کاهش فشار دستگاه مشود و باید تعویض شود. در پکیج های دومبدل این اتفاق کمتر رخ میدهد و میتوان با قرار دادن رسوب گیر پلی فسفات عمر این قطعه را هرچه بیشتر افزایش داد.

نشتی در مسیر

ممکن در مسیر لوله کشی رادیاتور نشتی وجود داشته باشد که بسته به نشتی فشار دستگاه پایین می آید که باید نشتی  را پیدا و برطرف کرد.

هوا گرفتن رادیاتور ها

ممکن است رادیاتور ها هوا گرفته باشند که با هواگیری رادیاتور ها میتوان مشکل را برطرف کرد.

خرابی شیرپرکن

در اثر خرابی شیر پرکن مرتبا آب وارد دستگاه شده و فشار دستگاه بالا میرود.

خرابی تخلیه اتوماتیک هوا

خرابی دریچه ی اتوماتیک هواگیری باعث عملکرد نادرست هواگیری خواهد شد که باعث افزایش یا کاهش فشار دستگاه میشود.

ایراد گیج

ممکن است در اثر خرابی گیج فشار، فشار دستگاه به صورت نادرست نشان داده شود.

نشتی آب از پکیج

نشتی آب از پکیج میتواند از قسمت های مختلف پکیج مانند مبدل،پمپ،اتصالات،شیر اطمینان و یا دیافراگم باشد که باید محل دقیق نشتی شناسایی و رفع شود.

صدای زیاد پکیج

پکیج از قطعات هیدرولیکی و مکانیکی گوناگونی تشکیل شده است که در طول زمان با فرسوده شدن این قطعات ممکن است صدای دستگاه افزایش یابد که میتواند به دلایل زیر باشد :

پمپ

فرسودگی پمپ میتواند باعث صدا در پکیج شود که باید قسمتی از آن یا کل قطعه تعویض شود . برای افزایش عمر پمپ دستگاه میتوان از رسوب گیر های مغناطیسی استفاده کرد.

فن

فن از قطعات رایجی است که در اثر فرسودگی میتواند باعث سر و صدای نامتعارف در پکیج شود فن دستگاه است. دود احتراق توسط فن پکیج  از محفظه احتراق تخلیه می گردد. بنابراین همواره این قسمت از پکیج دیواری در روی شعله قرار گرفته و حرارات بالایی را تحمل می کند و بیشتر در معرض خرابی قرار می گیرد و ممکن است ایراد پیداکند که در صورت خرابی باید با نمونه ی اصلی و مورد تایید شرکت تعویض گردد.

هواگرفتن

هنگام هوا گرفتن دستگاه حباب های هوا با برخورد به پره های پمپ باعث ایجا صدای ناخوشایندی میشوند که با هواگیری دستگاه میتوان آن را برطرف کرد.

دلیل گرم نشدن رادیاتور ها

گرم نشدن رادیاتور ها میتواند به دلیل خرابی پمپ ، کمبود فشار پکیج ، گرفتگی مسیر ، بسته بودن شیر رادیاتور ها ، گرفتگی شیر ها شیلنگ های مربوط به مسیر گرمایش ،هوا گرفتن رادیاتورها خرابی مبدل و … باشد که باید به ترتیب مورد بررسی قرار گیرند.

نداشتن آبگرم

یکی از قطعات پکیج  که وظیفه گزارش باز شدن آبگرم مصرفی را بر عهده دارد فلومتر پکیج می باشد، این قطعه در اثر رسوبات مستهلک می گردد و برای جلوگیری از خرابی های پی در پی باید در مناطقی با رسوب بالا از رسوبگیر های پلی فسفات یا حداقل مغناطیسی استفاده کرد.

دلیل کارکرد یکسره ی فن

یکی از این قطعات که وظیفه آن خاموش و روشن شدن فن پکیج بیتا را برعهده دارد سنسور فن می باشد. معمولا سنسور فن پکیج ممکن است در اثر گرمای زیادی که در محفظه احتراق وجود دارد بعد از مدتی معیوب می گردد ومی بایست تعویض گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه